Web tasarım kişilerin ve kurumların adresleri gibidir. İnternet ortamında aradığınız kişi yada kurumun bilgilerine ancak web sitesi sayesinde ulaşabilirsiniz.Uygun web tasarım yapan firma kreatif çözümler ile firmanıza en uygun tasarımı yapar.

Web Tasarımın Unsurları Nelerdir?

Web tasarım uzmanlık ve profesyonellik gerektiren bir alandır.

Bazı unsurlar bir araya getirilerek kaliteli bir iş ortaya çıkarılır;

  • Düzen
  • Renk
  • İçerik
  • Görsel unsurlar
  • Grafik
  • Yazı şekli

Profesyonel olarak aldığınız hizmette tüm bu unsurlar yer alır. Web sitesi yapılırken kişinin dikkatini dağıtmamalıdır. Güvenlik çok önemlidir. Hedef müşteri kitlesi düşünülerek tasarım yapılmalıdır.

Web Tasarım Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Web tasarım grafikleri kişiyi yormamalı ve karışık olmamalıdır. Düzenli olması aranılan bilginin çabuk bulunmasını sağlar. Ziyaretçi bilgiye çabuk ve hızlı bir şekilde ulaşmalıdır. Renk seçeneği bağlı bulunduğunuz sektöre bağlıdır. Web sitesinin içeriği çok önemlidir. Ayrıntılı ve net bilgi veren içerikler yer almalıdır. İzlenen videolar amaca uygun olmalıdır. Kişide merak uyandıran özellikte olmalıdır. SEO uyumu çok önemlidir.

Web sitenizin herkes tarafından bilinmesi ve ziyaretçi trafiğinin yoğun olması için SEO hizmeti almanız şarttır. Uygun web tasarım yapan firma SEO uyumuna büyük önem verir. Web tasarım tek kişinin yapacağı bir iş değildir. Ekip halinde yapılan bu iş teknik konular içerdiği için özenle hazırlanmalıdır.

Web Tasarım Fiyatları

Her firma ve kurum bünyesine uygun web sitesi kullanır. Hazır bir şekilde alacağınız gibi, tamamen size özel olarak da tasarım yapılabilir. Özel tasarım web sitelerinde firmanızın ihtiyacı ve hitap ettiği kitle baz alınır. Web tasarım fiyatları her firmada farklı ücretlendirilir. En sağlıklı seçim profesyonel hizmet veren firmalardan bu hizmeti talep etmek olacaktır.

Bunlar yeterli m?

Web tasarımınızı yaptırdıktan sonra iki hizmet daha satın almanız gerekmektedir. Bunlardan ilk size uygun bir domain yani sitenizin ismide denilebilir. Genellikle www.sitenizinadı.com şeklinde olur. Diğer olmazsa olmaz hizmet ise sitenizin barındırılabileceği bir hosting alanıdır.

Bu iki hizmet hakkında detaylı bilgiler almak için “Domain nedir?” ve “Hosting nedir ne işe yarar?” yazılarımızı okuyabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir