Web site yönetimi neden önemlidir Sorusuna cevap vermek günümüzde zor değildir. Bir firma kurumsal kimliğini web sitesi ile yansıtır ve faaliyetleri web sitesinden tanıtır. Bunların gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında web sitedi oluşturulur. Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı da artıyor bu neden ile oluşturulan web sitelerinin yönetimi de daha önemli hale geliyor.

Güncel tutulan her web sitesi firmanın reklamını yaptığı gibi varlığını da uzun süre ayakta tutuyor. Metin, video veya fotoğraflar eklenerek sitede güncel reklam ve tanıtımlar yapılıyor.

Firmalar İçin Web Siteleri

Web site yönetimi neden önemlidir çünkü zamanımız için internet çok önemli hale geldi. İnsanlar, azımsanmayacak kadar internette çok zaman geçiriyorlar. Bu gerçeği gören ve anlayan pek çok firma da kendilerine doğru şekilde tanıtabilecek web sitesi tasarımına başladılar.

Firmalar; ürünlerini, ürünlerinin fiyat ve teknik bilgisini, fotoğrafları ve videoları yayınlayıp, verdikleri hizmetlerin tanıtımına yer veriyorlar böylelikle potansiyel müşterilere ulaşmak daha kolay ve hızlı olmaya başlıyor. İnternet ile sanal ortamda alışveriş dönemi de hızla arttığından web siteleri satış kanalları haline de geliyor.

Web Tasarımı Ve Önemi

Sanal dünyada yerini web siteleri ile almayan firmalar, sektörünün gerisinde kalıyor. İnternette olan firmalar ise her zaman bir adım önde oluyor. Web sitesi bir nevi firmanın kurumsal vitrini halidir. Başarılı bir web tasarımı firmaya pek çok avantaj sağlar.

Bu avantajlardan bazısı;

 • Aynı şehir ve ayrı kıta arasındaki uzaklığı eşit mesafeye indirir.
 • Firmalar için olumlu bir imaj oluşturur.
 • Firmalar her türlü yenilik, gelişmeleri veya kampanyaları kolaylıkla müşterilerine bildirir ve hızlı geri dönüşümler alır.
 • Tanıtım masraflarındaki maliyetler düşer.
 • 7/24 açık olması ile para kazanmak hiç durmaz.
 • Yeni müşteriler kazanılır.

Web sitesi ile firmanın satış ve pazarlama gelirlerinin artacağı gibi daha profesyonel bir algı oluşturulur.

Web Sitesinin Kalitesi

Web sitenizin kalitesi firmalar için çok önemlidir. Bu neden ile wen sitesinin kalitesini arttırmaya önem vermek gerekiyor.

Kaliteli bir web sitesi için gereken şeyler aşağıdaki gibidir:

 • Arama motorlarına uygun olması
 • Mobil cihazlardan erişime açık olması
 • Sosyal medya hesapları ile entegre durumu
 • İçeriklerin anahtar kelimeleri ile doğru miktarda donatılması
 • Doğru alan adı tercihi

Doğru İçerik Oluşturulması

Doğru içerik oluşturmak için insanların sektör ile ilgili google veya arama motorları üzerinden hangi kelimeler ile arama yaptıklarını bilmek gerekiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir