Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır? Sorunun cevabı için üç temel adımdan bahsetmek gerekir.

  • Alan adı belirlenmelidir.
  • Bununla birlikte alınacak güçlü bir hosting hizmeti edinmek, atılacak adımlardandır.
  • Web sitesinin kurulum aracının seçimi, bu adımları takip etmektedir.
  • Son olarak yapılacak şey, içerik üretmektir.

Bu adımlar ile sitenin kurulma aşamaları bitti demektir. Son aşamada, site tasarımında yer alan sayfaların içerik ile doldurulması gelmektedir.

Hosting ve Alan Adı

Web sitesi için ilk gereken araç, hosting ile alan adıdır. Alan adı olmadan hosting, hosting olmadan da alan adı tek başına bir şey ifade etmez. Bu ikili bir bütündür. Hosting hizmeti de ayrıca önemli bir konudur. Hosting içeriğinde yer alacak hizmetler, dikkat edilmesi gereken hususlar barındırır.

Sitenin trafik miktarı ve kapasitesi, en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Güvenilir olması, muhakkak teyit edilmelidir. Depolama alanı da dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Hosting seçiminde, bant genişliği ile ölçeklene bilirlik ne kadar önemli ise müşteri hizmetlerinin verdiği destek de o kadar önemlidir. Hizmet sağlayıcı bu aracı kurumun yapısının iyi tetkik edilmesi gerekir. Hosting hizmeti seçimi ile alan adının gerçekleştirilmesinden sonra artık iş tasarıma kalır.

Web Tasarımın Getirisi Trafik

Web sitesi tasarımı nasıl yapılır, bu kalemlerin belki de en önemlisidir. Sıralamada, hizmet sağlayıcısının çeşidini seçmek ve o hizmet tabanlı seçim ile tasarım yapmak maddeleri gelir. Tasarımın kalitesini, bu noktadaki seçim belirler. Hazır site şablonları, SSL hizmetleri, renk gösterge çizelgesi ve ara yüzler; kalitenin ölçüsüdür. Yazı karakteri de unutulmamalıdır.

WordPress İle Site Kurulumu

Web sitesi için her tür içeriğin yönetimi imkanını sunan site kurumsal tasarım yapıları, bu noktada uygun çözümler oluşturabilir. CMS kod tarzını bilmek, bu uygulamada gerekli değildir. Gelişmiş tasarım prensiplerini bilmek de aranan şartlardan değildir.

İnternet Sitesi Sayfalarının Tasarımı

İnternet sitesinin son aşamasını, sayfaların adlandırılması ve içerik üretmek gelmektedir. Ana sayfa başta olmak üzere, ilgi alanı ya da yapılmak istenen site amacına göre değişkenlik gösterecek sayfaların, arama motorlarında ön plana çıkması için özgün içeriklerle doldurulması önem arz eder. SEO denilen yazı şekli, arama motorlarının öncelediği ve insanları, kurulan siteye yönlendirdikleri önemli bir araçtır. Bu araç iyi kullanılmalıdır. Siteye can alıcı görsellerin serpiştirilmesi de bir o kadar mühim konudur.

Tasarımda Önem Arz Eden Konular

  • Trafiği artıracak şey içeriktir.
  • Siteye gömülecek görseldir.
  • Sitenin logosu da ayrıca önemlidir.
  • Yazıların sayfalarda, renk ve görsel ile iyi bir ahenk oluşturması, tasarımın kalitesini gösterir.
  • Sadece masa üstü ya da diz üstü bilgisayarlar için değil, akıllı telefon ve tabletler için de tasarımın gerçekleştirilmesi, oldukça önemli konular arasında yer alır.
  • Sitenin trafiğinin artırılması, her açıdan önemlidir.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir